Naszą główną misją jest popularyzacja szachów wśród dzieci.

Firma Chess Academy została założona w 2005 roku. Prowadzimy zajęcia w kilkudziesięciu przedszkolach i szkołach na terenie Warszawy i okolic. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych dla dzieci oraz organizowaniu czy sędziowaniu imprez szachowych również rangi międzynarodowej (m.in. . Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa czy Mistrzostwa Europy w szachach Błyskawicznych i Szybkich).

o nas
o nas

Do tej pory zorganizowaliśmy kilkaset turniejów i imprez szachowych dla dzieci. Mieliśmy przyjemność być głównym pomysłodawcą i organizatorem Turnieju Charytatywnego – Szachiści dla chorych na mukowiscydozę, jak również prowadziliśmy indywidualne zajęcia szachowe w szpitalu w Dziekanowie Leśnym jako wolontariusze.

Instruktorzy Chess Academy to profesjonalnie przeszkolone osoby, posiadające predyspozycje i podejście do pracy z dziećmi, odpowiednie przygotowanie oraz doświadczenie w nauczaniu dzieci zarówno w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym.

Nadzór merytoryczny i pedagogiczny nad instruktorami sprawują Aleksandra Jończyk oraz pedagog, mistrz FIDE Jerzy Owczarzak, autorzy programów szkoleniowych „Szachy w przedszkolu” oraz „Program zajęć szachowych dla szkół podstawowych”.

o nas
o nas

Nasi podopieczni biorą udział w turniejach szachowych, trafiają do klubów szachowych, z którymi współpracujemy – Polonia Warszawa czy UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki. Głównym osiągnięciem jest zdobycie Wicemistrzostwa Polski do lat 6 przez 5-letnią Lilianę – Poronin 2021.

Czym się wyróżniamy?

Instruktorzy Chess Academy posiadają tytuł instruktora sportu ze specjalnością szachy nadany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki lub tytuł instruktora szachowego PZSzach nadany przez Polski Związek Szachowy, tytuł sędziego szachowego oraz licencję zawodniczą Polskiego Związku Szachowego.

Instruktorzy to uczestnicy i medaliści wielu turniejów szachowych rangi: Mistrzostw Świata i Europy, Mistrzostw Polski i wielu innych prestiżowych międzynarodowych zawodów szachowych, indywidualnych i drużynowych.

Jesteśmy zaangażowani w rozmaite inicjatywy , które podnoszą nasze kwalifikacje, jak również wzbogacają nasze doświadczenie. Podzieliliśmy się naszą wiedzą poprzez weryfikację merytoryczną tekstu książki „Szachy dla dzieci” wydanej w 2011r. i polecanej przez Centrum Edukacji Dziecięcej wydawnictwa Publicat.

o nas

Nasza praca to pasja

Zajęcia szachowe

zajecia w przedszkolach

Przedszkola i szkoły

Serdecznie zachęcamy do podjęcia współpracy w ramach organizacji zajęć szachowych dla dzieci w Państwa przedszkolu, szkole.

szkółka szachowa

Szkółka szachowa

Zapraszamy na zajęcia szkółki szachowej Chess Academy

zajecia online

Zajęcia Online

Uczestnicy dzieleni są na max. 10 osobowe grupy pod względem poziomu zaawansowania. Dedykowane dla dzieci od 6 roku życia.

Warsztaty / Turnieje szachowe

Oferujemy organizację i pełną obsługę amatorskich oraz profesjonalnych turniejów szachowych z normami na kategorie i tytuły szachowe.
Zapewniamy sprzęt oraz licencjonowanych sędziów.